ERC Finland Kouvola

Sattuneesta syystä ilman kuvia.

Sunnuntain tulokset:
TULOKSIA
Super Cars -luokka
1) Timur Timerzyanov Venäjä Citroën 4.26,019; 2) Liam Doran Englanti Citroën; 3) Peter Hedström Ruotsi Skoda; 4) Mats Lysen Norja Renault; 5) Timmy Hansen Ruotsi Citroën; 6) Tanner Foust USA Ford; 7) Michael de Keersmaecker Belgia; 8) Davy Jeanney Ranska Citroën; 9) Janne Kanerva Suomi Citroën; 10) Mats Öhman Ruotsi Volvo; 11) Atro Määttä Suomi Ford; 12) Aki Perkiömäki Suomi Ford; 13) Andy Scott Englanti Ford; 14) Stig-Olov Walfridsson Ruotsi Renault; 15) Jouni Frimodig Suomi Subaru; 16) Silvo Viitanen Suomi Ford … 19) Jouni Ampuja Suomi Ford; 20) Teemu Pätsi Suomi Ford; 21) Sami Pakkal Suomi Honda

Minkä jälkeen EM-pistetilanne osakisan 9/10 jälkeen:
1) Timur Timerzyanov Venäjä 148 pistettä; 2) Tanner Foust USA 100; 3) Liam Doran Englanti 84; 4) Davy Jeanney Ranska 83 & Michael de Keersmaecker Belgia 83; 6) Alexander Hvaal Norja 82 pistettä

TULOKSIA
Super 1600 -luokka
1) Jussi-Petteri Leppihalme Suomi Renault; 2) Teemu Suninen Suomi Renault; 3) Krzystof Skorupski Puola Volkswagen; 4) Eric Färén Ruotsi Citroën; 5) Andreas Bakkerud Norja Renault; 6) Vadim Makarov Venäjä Skoda; 7) Rasul Minnikhanov Venäjä Renault; 8) Joni Wiman Suomi Renault; 9) Ildar Rakhmatullin Venäjä Renault; 10) Sergej Zagumennov Venäjä Skoda

Minkä jälkeen EM-pistetilanne osakisan 9/10 jälkeen:
1) Andreas Bakkerud Norja 131 pistettä; 2) Krzysztof Skorupski Puola 114; 3) Ulrik Linneman Tanska 111; 4) Jussi-Petteri Leppihalme Suomi 111; 5) Ildar Rakhmatullin Venäjä 102 pistettä.

Lauantaina ajettiin seuraavasti:TULOKSIA
1. alkuerä Super Car -luokka
1) Tanner Foust USA Fiesta 2.59,365; 2) Liam Doran GB Citroën; 3) Mats Lysen Norja Renault; 4) Timu Timerzyanov Venäjä Citroën; 5) Davy Jeanney Ranska Citroën; 6) Stig-Olov Walfridson Ruotsi Renault; 7) Atro Määttä Suomi Ford; 8) Janne Kanerva Suomi Citroën; 9) Peter Hedström Ruotsi Skoda; 10) Sten Oja Viro Mitsubishi

TULOKSIA
1. alkuerä, Super 1600 -luokka
1) Teemu Suninen FIN Renault 3.09,836; 2) Joni Wiman FIN Renault; 3) Jussi-Petteri Leppihalme FIN Renault; 4) Andreas Bakkerud Norja Renault; 5) Rasul Minnikhanov Venäjä; 6) Vadim Makarov Venäjä; 7) Ildar Rakhmatullin Venäjä; 8) David Johansson Ruotsi; 9) Stanislav Susta Tsekki; 10) Sergej Zagumennov Venäjä.

Sunnuntaina ajetaan luokkien alkuerät 2 ja 3 sekä finaalit

Mainokset
%d bloggers like this: